RK73B2ERTTD563G
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2ERTTD563GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2ERTTD563GCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2ERTTD563GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2ERTTD563G
Beskrivning
RES 56K OHM 2% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
56 kOhms ±2% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73B2ERTTD563G Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,102" (3,20 x 2,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)