RK73B2ERTTD3R9J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
3.9 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
RK73B2ERTTD3R9J
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2ERTTD3R9JTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2ERTTD3R9JCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2ERTTD3R9JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2ERTTD3R9J
Beskrivning
RES 3.9 OHM 5% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73B2ERTTD3R9J Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,102" (3,20 x 2,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)