RK73B2BTTD9R1J
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2BTTD9R1JTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2BTTD9R1JCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2BTTD9R1JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2BTTD9R1J
Beskrivning
RES 9.1 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
9.1 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73B2BTTD9R1J Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)