RK73B2BTTD364G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
Vishay Dale
Vishay Dale
360 kOhms ±2% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73B2BTTD364G
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2BTTD364GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2BTTD364GCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2BTTD364GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2BTTD364G
Beskrivning
RES 360K OHM 2% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RK73B2BTTD364G Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)