RK73B2BRTTD390G
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2BRTTD390GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2BRTTD390GCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2BRTTD390GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2BRTTD390G
Beskrivning
RES 39 OHM 2% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
39 Ohms ±2% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73B2BRTTD390G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)