HV73V2BTTD1303D
DigiKeys produktnummer
2019-HV73V2BTTD1303DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV73V2BTTD1303D
Beskrivning
RES 130K OHM 0.5% 1/3W 1206
Detaljerad beskrivning
130 kOhms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
HV73V2BTTD1303D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)