HV73V1JTTD5762F
DigiKeys produktnummer
2019-HV73V1JTTD5762FTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV73V1JTTD5762F
Beskrivning
RES 57.6K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
57.6 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HV73V1JTTD5762F Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200 för fordon, högspänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)