404027K05P10BQRAF9LM
DigiKeys produktnummer
1608-404027K05P10BQRAF9LMTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-404027K05P10BQRAF9LMCT-ND - Remsbit (CT)
1608-404027K05P10BQRAF9LMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
404027K05P10BQRAF9LM
Beskrivning
CAP CER 5.1PF 7KV C0G 4040
Detaljerad beskrivning
5.1 pF ±0,1pF 7000V (7kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 4040 (1010 metrisk)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,402" (10,20 x 10,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,197" (5,00mm)