404025K00471JQRAF9LM | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 404025K00471JQRAF9LM |
Beskrivning | CAP CER 470PF 5KV C0G 4040 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 470 pF ±5% 5000V (5kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 4040 (1010 metrisk) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Hög Q, låg förlust, omagnetisk |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 4040 (1010 metrisk) |
Tolerans ±5% | Storlek/dimension L 0,402" x B 0,402" (10,20 x 10,20mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,197" (5,00mm) |