404025K00471JQRAF9LM
DigiKeys produktnummer
1608-404025K00471JQRAF9LMTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-404025K00471JQRAF9LMCT-ND - Remsbit (CT)
1608-404025K00471JQRAF9LMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
404025K00471JQRAF9LM
Beskrivning
CAP CER 470PF 5KV C0G 4040
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 pF ±5% 5000V (5kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 4040 (1010 metrisk)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, omagnetisk
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
4040 (1010 metrisk)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,402" (10,20 x 10,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,197" (5,00mm)