2225Y9000184KZT
DigiKeys produktnummer
1608-2225Y9000184KZTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-2225Y9000184KZTCT-ND - Remsbit (CT)
1608-2225Y9000184KZTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2225Y9000184KZT
Beskrivning
CAP CER 0.18UF 900V 2225
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.18 µF ±10% 900V Keramiska kondensatorer 2225 (metrisk 5763)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk avslutning
Serie
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2225 (metrisk 5763)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,248" (5,70 x 6,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,157" (4,00mm)