Bilden för 2225J0250560JKT är inte tillgänglig
2225J0250560JKT
DigiKeys produktnummer
1608-2225J0250560JKTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2225J0250560JKT
Beskrivning
MLC
Detaljerad beskrivning
56 pF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 2225 (metrisk 5763)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,248" (5,70 x 6,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)