2220Y1K00104KZT
DigiKeys produktnummer
1608-2220Y1K00104KZTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-2220Y1K00104KZTCT-ND - Remsbit (CT)
1608-2220Y1K00104KZTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2220Y1K00104KZT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 1KV 2220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer 2220 (metrisk 5750)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk avslutning
Serie
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,157" (4,00mm)