2220JA250103KXTB17
DigiKeys produktnummer
1608-1163-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1163-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1163-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2220JA250103KXTB17
Beskrivning
CAP CER 10000PF 250VAC X7R 2220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 2220 (metrisk 5750)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2220JA250103KXTB17 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X2
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)