2220J5000154JDT
DigiKeys produktnummer
2220J5000154JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2220J5000154JDT
Beskrivning
CAP CER 0.15UF 500V X7R 2220
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.15 µF ±5% 500V Keramiska kondensatorer X7R 2220 (metrisk 5750)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2220J5000154JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)