2211YA250391JGTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-2211YA250391JGTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2211YA250391JGTSYX
Beskrivning
CAP CER 390PF 250VAC C0GNP0 2211
Detaljerad beskrivning
390 pF ±5% 250VAC Keramiska kondensatorer C0G, NP0 2211 (metrisk 5728)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
X1, Y2
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,110" (5,70 x 2,80mm)