2211YA250271KJTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-2211YA250271KJTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2211YA250271KJTSYX
Beskrivning
CAP CER 270PF 250VAC X7R 2211
Detaljerad beskrivning
270 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 2211 (metrisk 5728)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
X1, Y2
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,110" (5,70 x 2,80mm)