2211YA250271GGTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-2211YA250271GGTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2211YA250271GGTSYX
Beskrivning
CAP CER 270PF 250VAC C0GNP0 2211
Detaljerad beskrivning
270 pF ±2% 250VAC Keramiska kondensatorer C0G, NP0 2211 (metrisk 5728)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
X1, Y2
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,110" (5,70 x 2,80mm)