2211YA250221JSTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-2211YA250221JSTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2211YA250221JSTSYX
Beskrivning
CAP CER 220PF 250VAC X7R 2211
Detaljerad beskrivning
220 pF ±5% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 2211 (metrisk 5728)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200, X1, Y2
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,110" (5,70 x 2,80mm)