1812Y1K00393KZT
DigiKeys produktnummer
1608-1812Y1K00393KZTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1812Y1K00393KZTCT-ND - Remsbit (CT)
1608-1812Y1K00393KZTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1812Y1K00393KZT
Beskrivning
CAP CER 0.039UF 1KV 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.039 µF ±10% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer 1812 (metrisk 4532)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk avslutning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,126" (3,20mm)