1812J0500473GCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
Uppgradering
Datablad
Similar
KEMET
0.047 µF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1812 (metrisk 4532)
1812J0500473GCT
DigiKeys produktnummer
1812J0500473GCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1812J0500473GCT
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 1812
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1812J0500473GCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)