1808YA250102KSTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-1808YA250102KSTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1808YA250102KSTSYXCT-ND - Remsbit (CT)
1608-1808YA250102KSTSYXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808YA250102KSTSYX
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 1808 (metrisk 4520)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
DC Annex H, fuktighet 3B Annex I, mjuk terminering, högspänning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200, X1, Y2
Digi-Reel®
Tillämpningar
Inkapsling/låda
1808 (metrisk 4520)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,079" (4,95 x 2,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,059" (1,50mm)