1808Y3K00561KNT
DigiKeys produktnummer
1608-1447-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1447-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1447-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808Y3K00561KNT
Beskrivning
CAP CER 560PF 3KV X8R 1808
Detaljerad beskrivning
560 pF ±10% 3000V (3kV) Keramiska kondensatorer X8R 1808 (metrisk 4520)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1808Y3K00561KNT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Serie
Tillämpningar
Inkapsling/låda
1808 (metrisk 4520)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,079" (4,50 x 2,00mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)