1808JA250820KJTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-1808JA250820KJTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808JA250820KJTSYX
Beskrivning
CAP CER 82PF 250VAC X7R 1808
Detaljerad beskrivning
82 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 1808 (metrisk 4520)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Klassificeringar
X1, Y2
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,079" (4,95 x 2,00mm)