1808JA250151JKTS2X
DigiKeys produktnummer
1608-1808JA250151JKTS2XTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808JA250151JKTS2X
Beskrivning
CAP CER 150PF 250VAC C0GNP0 1808
Detaljerad beskrivning
150 pF ±5% 250VAC Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1808 (metrisk 4520)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Klassificeringar
AEC-Q200, X2
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,079" (4,50 x 2,00mm)