1808JA250102JJTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-1808JA250102JJTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808JA250102JJTSYX
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 1808 (metrisk 4520)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
DC Annex H, fuktighet 3B Annex I, högspänning
Serie
Klassificeringar
X1, Y2
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1808 (metrisk 4520)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,079" (4,95 x 2,00mm)