1808JA250101JKTSYX
DigiKeys produktnummer
1608-1808JA250101JKTSYXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1808JA250101JKTSYXCT-ND - Remsbit (CT)
1608-1808JA250101JKTSYXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1808JA250101JKTSYX
Beskrivning
CAP CER 100PF 250VAC C0GNP0 1808
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 250VAC Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1808 (metrisk 4520)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
DC Annex H, fuktighet 3B Annex I, högspänning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200, X1, Y2
Digi-Reel®
Tillämpningar
Inkapsling/låda
1808 (metrisk 4520)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,195" x B 0,079" (4,95 x 2,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,059" (1,50mm)