1806J0500204MJTE07
DigiKeys produktnummer
1608-1806J0500204MJTE07TR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1806J0500204MJTE07CT-ND - Remsbit (CT)
1608-1806J0500204MJTE07DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1806J0500204MJTE07
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.2UF 20% 50V 1806
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.2 µF Genomföringskondensator 50V 2 A 1806 (metrisk 4516), 3 PC-öron
Kategori
Ström
2 A
Tillverkare
Knowles Syfer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
X7R
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Inkapsling/låda
1806 (metrisk 4516), 3 PC-öron
Kapacitans
0.2 µF
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,063" (4,50 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,051" (1,30mm)
Spänning - märkt
50V