1210Y5000183JDT
DigiKeys produktnummer
1210Y5000183JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210Y5000183JDT
Beskrivning
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210
Detaljerad beskrivning
0.018 µF ±5% 500V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
1210Y5000183JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)