1210Y0500104KET
DigiKeys produktnummer
1608-1210Y0500104KETTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1210Y0500104KETCT-ND - Remsbit (CT)
1608-1210Y0500104KETDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210Y0500104KET
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1210Y0500104KET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)