1210J2K00101JCT
DigiKeys produktnummer
1608-1210J2K00101JCTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1210J2K00101JCT-ND - Remsbit (CT)
1608-1210J2K00101JCTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210J2K00101JCT
Beskrivning
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1210
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 2000V (2kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1210J2K00101JCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)