1210J1K00273JCTVM2
DigiKeys produktnummer
1608-1210J1K00273JCTVM2TR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1210J1K00273JCTVM2CT-ND - Remsbit (CT)
1608-1210J1K00273JCTVM2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210J1K00273JCTVM2
Beskrivning
1210 1000VDC 27NF 5% C0G/NP0(1B)
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.027 µF ±5% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)