1206Y6300122JET
DigiKeys produktnummer
1206Y6300122JET-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206Y6300122JET
Beskrivning
CAP CER 1200PF 630V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
1200 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
1206Y6300122JET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)