1206Y0500104KNT
DigiKeys produktnummer
1608-1442-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1442-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1442-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206Y0500104KNT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X8R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
1206Y0500104KNT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)