1206Y0250273JXT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Similar
Similar
0.027 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
1206Y0250273JXT
DigiKeys produktnummer
1206Y0250273JXT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206Y0250273JXT
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 25V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206Y0250273JXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)