1206J1001P50CCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KYOCERA AVX
KEMET
1.5 pF ±0,25pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1206 (metrisk 3216)
1206J1001P50CCT
DigiKeys produktnummer
1206J1001P50CCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J1001P50CCT
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206J1001P50CCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)