1206J1000472MXTE01
DigiKeys produktnummer
1608-1041-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1041-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1041-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J1000472MXTE01
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.047UF 100V 1206
Detaljerad beskrivning
0.047 µF Genomföringskondensator 100V 300 mA 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Ström
300 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Införingsförlust
40dB vid 100MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
X7R
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Kapacitans
0.047 µF
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,051" (1,30mm)
Spänning - märkt
100V