1206J1000104KXT
DigiKeys produktnummer
1608-1038-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1038-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1038-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J1000104KXT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
1206J1000104KXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)