1206J0500183JDT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
0.018 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
1206J0500183JDT
DigiKeys produktnummer
1206J0500183JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J0500183JDT
Beskrivning
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206J0500183JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)