1206J0250563KXT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KYOCERA AVX
Direkt
KEMET
KYOCERA AVX
0.056 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
1206J0250563KXT
DigiKeys produktnummer
1206J0250563KXT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J0250563KXT
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 25V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206J0250563KXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)