1206J0250273JCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
KEMET
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.027 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 1206 (metrisk 3216)
1206J0250273JCT
DigiKeys produktnummer
1206J0250273JCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206J0250273JCT
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206J0250273JCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)