0805Y2500561JFT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
560 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y2500561JFT
DigiKeys produktnummer
0805Y2500561JFT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y2500561JFT
Beskrivning
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805Y2500561JFT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)