Bilden för 0805Y2500470JATM01 är inte tillgänglig
0805Y2500470JATM01
DigiKeys produktnummer
1608-0805Y2500470JATM01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y2500470JATM01
Beskrivning
MLC
Detaljerad beskrivning
47 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)