Bilden för 0805Y2500150FKT är inte tillgänglig
0805Y2500150FKT
DigiKeys produktnummer
1608-0805Y2500150FKTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y2500150FKT
Beskrivning
MLC
Detaljerad beskrivning
15 pF ±1% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)