0805Y1000103KXT
DigiKeys produktnummer
1608-1383-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1383-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1383-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y1000103KXT
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805Y1000103KXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)