0805Y0160103FCT
DigiKeys produktnummer
0805Y0160103FCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y0160103FCT
Beskrivning
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±1% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805Y0160103FCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)