0805J5001P50BAT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Datablad
1.5 pF ±0,1pF 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805J5001P50BAT
DigiKeys produktnummer
0805J5001P50BAT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J5001P50BAT
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 500V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0805J5001P50BAT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)