0805J2501P20BCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
1.2 pF ±0,1pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805J2501P20BCT
DigiKeys produktnummer
0805J2501P20BCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J2501P20BCT
Beskrivning
CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0805J2501P20BCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)