0805J2500821KCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
Uppgradering
Datablad
Similar
Similar
Direkt
TDK
KEMET
I lager: 756
KEMET
TDK
I lager: 159
820 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805J2500821KCT
DigiKeys produktnummer
0805J2500821KCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J2500821KCT
Beskrivning
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805J2500821KCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)