0805J2500820GCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
Uppgradering
Datablad
Parametrisk ekvivalent
82 pF ±2% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805J2500820GCT
DigiKeys produktnummer
0805J2500820GCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J2500820GCT
Beskrivning
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805J2500820GCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)